• Categories
  • Search
  • Czyściwa celulozowe papierowe do przemysłu PureMED sklep medycyny estetycznej

Co to właściwie jest celuloza?

Słowo celuloza pochodzi od łacińskiego słowa cellula oznaczającego komórkę. Pod względem strukturalnym jest to nierozgałęziony biopolimer złożony z 3000-14000 cząsteczek D-glukozy połączonych wiązaniami glikozydowymi. Ich długość wynosi ok. 7 mikrometrów. Wiązanie glikozydowe przyczynia się do utworzenia sztywnych, długich nitek, które układają się równolegle, tworząc micele połączone mostkami wodorowymi.

Na skalę przemysłową celulozę otrzymuje się z drewna dwiema metodami: natronową i siarczynową. W trakcie tego procesu dochodzi do chemicznego oddzielenia ligniny od celulozy. Po jego zakończeniu surowiec wykorzystuje się w przemyśle papierniczym, a także w produkcji materiałów wybuchowych, lakierów oraz tworzyw sztucznych. Na rynku dostępne są czyściwa celulozowe, które wykorzystuje się w służbie zdrowia, w tym laboratoriach analitycznych i gabinetach lekarskich.

Czyściwa celulozowe - ręczniki papierowe

W naszej ofercie znajdują się ręczniki papierowe o różnych rozmiarach i kolorach. Dostępne są one zarówno w formie pojedynczych płatów, jak i w formie wygodnej rolki. Ręczniczki papierowe kupić można w przystępnych cenach.