• Categories
  • Search
  • Face creams

Krem do twarzy to podstawowy kosmetyk pielęgnacyjny każdej osoby. Krem na noc może odżywiać, regenerować i nawilżać skórę podczas nocnego odpoczynku, a krem na dzień przygotowuje cerę do makijażu. Kremy do twarzy dostępne w PureMED są przeznaczone dla różnych cer oraz kobiet i mężczyzn w różnym wieku.

Kremy do twarzy – czym się różnią?

Wybierając krem do twarzy, należy kierować się zarówno jego przeznaczeniem do określonego typu cery, jak i dostosowaniem do cer w różnym wieku. Warto dopasować kosmetyk do pory roku. W PureMED znajdują się zarówno kremy lekkie na ciepłe dni, jak i kremy cięższe, regenerujące na zimniejsze dni. 

 

Krem do twarzy z filtrem SPF.

Kremu do twarzy z filtrem przeciwsłonecznym nie stosuje się tylko latem, powinniśmy stosować go każdego dnia i o każdej porze roku. Nie tylko skóra twarzy potrzebuje kremu z filtrem, ale także szyja, dekolt i dłonie. Aby w przyszłości uniknąć brzydkich zmarszczek, stosuj krem z filtrem SPF na wszystkie te partie ciała. Istnieje wiele rodzajów kremów z filtrem, nie tylko potrafią chronić przed słońcem, ale też zabezpieczają skórę przed starzeniem się, przebarwieniami, stanami zapalnymi. Dobrze dobrany krem z filtrem na dzień potrafi zdziałać cuda! 

 

Jak wybrać krem do twarzy dostosowany do wieku?

Niezależnie w jakim wieku jesteś, na dzień stosuj krem z filtrem! Na noc używaj kremu, który w zależności od rodzaju cery będzie działał kojąco, regenerująco, przeciwzmarszkowo czy nawilżająco.

 

Jak dopasować krem do twarzy do typu cery?

Jeśli nie jesteś pewna, jaki dokładnie jest Twój typ cery, najlepszym sposobem będzie konsultacja dermatologiczna lub kosmetologiczna. Sucha cera wymaga kremu do twarzy nawilżającego, który zapobiegnie dyskomfortowemu uczuciu ściągnięcia skóry. Zarówno do cery suchej, jak i mieszanej sprawdzą się kremy o bogatej konsystencji. Lżejszych formuł kosmetyków wymagają cery tłuste, które potrzebują kremów szybko wchłaniających się i normalizujących pracę gruczołów łojowych.