• Categories
  • Search
  • Hair loss

Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Jak zapobiegać nadmiernemu łysieniu? Łysienie plackowate? Wolno rosnące włosy? Włosy cienkie i bez objętości? Łysienie androgenowe? 

Na te wszystkie pytania odpowiedź jest jedna, zastosowanie terapii stymulującej wzrost włosów i ich regenerację. W Puremed posiadamy najlepszej jakości produkty takie jak Dr.CYJ, peptydowa terapia do włosów to innowacyjna terapia, która pobudza mieszki włosowe i rewitalizacje je. Bezpieczna w użyciu zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Badania nad preparatem Dr.CYJ Hair Filler trwały ponad 10 lat, już po pierwszym zabiegu zahamowane zostaje wypadanie włosów, a kolejne są stymulowane do wzrostu. Spektakularne efekty widoczne są po całej serii zabiegów czyli po 2 miesiącach, terapia wymaga 4 zabiegów co 2 tygodnie. Sam zabieg nie jest bolesny i nie wymaga znieczulenia, a efekt utrzymuje się rok!

Dlaczego włosy wypadają?

Łysienie jest powszechnym problemem, który dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Wypadanie włosów najczęściej związane jest z zaburzeniem wydzielania hormonów (głównie androgenów), przewlekłym stresem, niedożywieniem, zatruciem metalami ciężkimi czy też niewłaściwym doborem pielęgnacji i częstymi zabiegami farbowania. Codziennie człowiek traci ok. 100 włosów, co jest zjawiskiem naturalnym. Problem pojawia się wówczas, gdy pasma wychodzą garściami. Dzieje się tak w wyniku degeneracji mieszków włosowych oraz uszkodzeniu struktury cebulek. Na głowie mogą pojawić się także charakterystyczne łyse fragmenty.

Jeśli zaobserwuje się u siebie nadmierne wypadanie włosów, pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza, który zaproponuje zmianę diety i wprowadzi odpowiednią suplementację. Uzupełnieniem tego może być wizyta w gabinecie medycyny estetycznej w celu wykonania mezoterapii igłowej skóry głowy. Jest to zabieg, który cieszy się rosnącym powodzeniem.

Mezoterapia igłowa a wypadanie włosów - na czym polega zabieg?

Skutecznym sposobem na łysienie jest mezoterapia igłowa skóry głowy. Doświadczony i wykwalifikowany specjalista dokonuje iniekcji (zastrzyków) preparatami bogatymi w niezbędne do wzrostu włosa witaminy i minerały. Doprowadza to do powstawania mikrourazów, które są przyczyną uruchomienia mechanizmów naprawczych, co zwiększa zdolności regeneracyjne i pobudza cebulki. Nastrzykiwanie odbywa się na głębokości ok. 2-3 milimetrów.

Najczęściej w skład takiego koktajlu wchodzą:

  • kwas hialuronowy,
  • koenzymy,
  • kwasy nukleinowe,
  • peptydy biomimetyczne,
  • wyciągi z alg i zielonej herbaty,
  • witaminy A, C i E. 

Preparaty wzmacniają strukturę włosa, nawilżają go, pobudzają ukrwienie skóry głowy i ograniczają wypadanie pasm.

Aby pacjent podczas zabiegu czuł się komfortowo, specjalista podaje mu miejscowe znieczulenie. Mezoterapia igłowa skóry głowy przynosi szybkie i długotrwałe efekty. Zaleca się jednak, aby powtarzać kurację średnio co dwa tygodnie w 3-6 seriach. Skutkami ubocznymi, które ustępują po kilku dniach, mogą być drobne obrzęki, sińce i krwiaki.