• Categories
  • Search
  • Skin discoloration

Czym są przebarwienia?

 

Na twarzy lub innych częściach ciała pojawiają się jaśniejsze, lub ciemniejsze niż kolor skóry plamki. Mogą one powstawać w wyniku zaburzeń hormonalnych, zbyt długiej ekspozycji na słońce lub na skutek zaburzeń w wydzielaniu barwnika o nazwie melanina. Kiedy przybierają barwę czerwoną, może to świadczyć o toczących się stanach zapalnych.

 

Jak powstają przebarwienia? 

 

Przebarwienia skórne są wynikiem zaburzeń w miejscowej produkcji komórek produkujących barwnik - melaninę. Jej synteza jest aktywowana pod wpływem promieniowania słonecznego ultrafioletowego. Niektóre czynniki mają wpływ na zwiększenie wrażliwości na słońce, przez co drobne plamki na naskórku mogą pojawiać się częściej. Zalicza się do nich przede wszystkim nieprawidłowości w wydzielaniu hormonów i reakcje organizmu na niektóre leki. Fotouczulające bywają także perfumy i niektóre kosmetyki. Na skutek takich zmian może dojść do zaostrzenia zmian trądzikowych, wysypek i innych zmian. Skóra staje się bardziej wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne.

 

W związku z tym nie wolno zapominać o stosowaniu kosmetyków o dermatologicznie przebadanym składzie, a w razie potrzeby warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, w tym peelingi chemiczne.

 

Jak zapobiegać przebarwieniom? Jak chronić skórę przed przebarwieniami?

 

Przebarwieniom zapobiega się dzięki stosowaniu odpowiednich kosmeceutyków, kremów z filtrem UV. Należy zabezpieczać się przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, trzeba też zwrócić uwagę na rodzaj oprawek w okularach, metalowe oprawki mogą powodować przebarwienia na twarzy. 

 

Jak skutecznie zwalczyć przebarwienia? Jak redukować przebarwienia? 

 

Najlepszym sposobem na przebarwienia są peelingi chemiczne np. Peeling PRX-T33, delikatnie złuszczają naskórek, skóra następnie się regeneruje, a przebarwienia znikają. Drugim sposobem jest mezoterapia, która regeneruje naskórek i wyrównuje koloryt skóry. Każdy rodzaj zabiegów stosowany regularnie skutecznie zwalcza i redukuje przebarwienia.