• Categories
  • Search
  • Kaniule

Kaniula - co to jest ?

Kaniula jest to rurka o niewielkiej średnicy wykonana z plastiku i zakończona stalową igłą. Rurka i igła mogą mieć różne wielkości w zależności od ich przeznaczenia i miejsca wkłucia. Durga część kaniuli pozwala na podłączenie kroplówki bądź strzykawki z płynem. Najczęściej występuje jako kaniula dożylna lub obwodowa, potocznie nazywana wenflonem. 

Stosowane są najcześciej w medycynie, jako wkłucie dożylne przez które pacjent może mieć bezpośrednio podawane leki z kroplówki, bez każdorazowego nakłuwania żyły. Wenflon może być zlokalizowany w żyle na stałe przez 72 godziny, a po tym czasie należy usunąć go, by uniknąć stanu zapalnego. Wielkość i średnicę kaniuli można rozpoznać można rozpoznać przez kolorystykę. Każdy kolor, z jakiego wykonany jest wenflon, oznacza poszczególny rozmiar kaniuli. Wykorzystywane są w szpitalach do przygotowania pacjenta do zabiegu. Za pomocą wenflonu podawane są niezbędne elektrolity. Podaje się też leki dożylnie, a także ułatwia częsty proces pobierania krwi. 

 

Kaniule wykorzystuje się także w klinkach medycyny estetycznej, w szczególności przy zabiegach, które polegają na wstrzykiwaniu pod powierzchnię skóry tak zwane wypełniacze - preparaty do poprawy wyglądu, a często też kondycji tkanki. Kaniule stosuje się między innymi do mezoterapii igłowej, lipolizy, czy karboksyterapii. Ich elastyczna forma pozwala na bezpieczną i bardzo precyzyjną implementację cieczy pod skórę. Kaniule wykorzystywane w zabiegach medycyny estetycznej różnią się swoją budową od kaniuli dożylnej. Dzięki specjalnej technologii wtryskowej, która zlokalizowana jest z boku, nie ma ryzyka uszkodzenia lub naruszenia w jakiś sposób struktury nerwów twarzy i innych części ciała poddawanych procedurze. Zaleca się jej stosowanie w szczególności przy zabiegach takich jak dolina łez, czy bruzdy nosowo-wargowe. Tępe zakończenie narzędzia pozwala na bezpieczny proces wstrzykiwania i odciągania płynów nawet w bardzo wrażliwych miejscach. Polecane zabiegi z użyciem kaniuli to lipoliza iniekcyjna przy użyciu produktu Neauvia Organic, karboksyterapia z produktem Neauvia Hydro, czy podniesienie owalu twarzy, dzięki produktowi WIQo PRX-T33.