• Categories
  • Search
  • Reduction of stretch marks and scars

Jakie są rodzaje blizn? 

  • zwykłe,
  • blizny zanikowe (atroficzne) – powstałe w przebiegu trądziku lub po przebytej ospie wietrznej,
  • bliznowce (keloidy) – zgrubiałe, zaczerwienione narośla, powstałe poprzez nadmierną produkcję kolagenu przez fibroblasty,
  • blizny przerostowe – charakterystyczne dla osób po poparzeniach,
  • przykurcze bliznowate – twarde pasma tkanki łącznej bliznowatej powstałych w naturalnych zagięciach ciała.

 

Jak można usunąć blizny i rozstępy?

Sposób usunięcia blizn i rozstępów uzależniony jest od ich rodzaju. Może być częściowy lub całkowity. Zabiegi mezoterapii igłowej polegają na miejscowym nakłuwaniu skóry za pomocą kaniul wypełnionych substancjami aktywnymi (np. krzemionką organiczną), które stymulują wydzielanie kolagenu. Są one polecane przede wszystkim w przypadku blizn zanikowych.

 

Mezoterapia a blizny potrądzikowe.

Zabieg mezoterapii pozwala na szybkie i skuteczne zmniejszenie, rozjaśnienie i spłycenie widocznych uszkodzeń skóry właściwej. Mogą one powstawać na twarzy lub innych częściach ciała w wyniku zaburzeń hormonalnych, lub na skutek niewłaściwego leczenia trądziku. Po kuracji obserwuje się redukcję blizn potrądzikowych i ujednolicenie kolorytu skóry. Dodatkowym plusem jest także efekt wizualnego liftingu.

 

Ile zabiegów należy powtórzyć aby usunąć blizny?


Podczas indywidualnej konsultacji lekarz medycyny estetycznej powinien omówić dedykowany program zabiegów oraz określić ich liczbę, które pozwolą maksymalnie zredukować blizny. Przeważnie rekomenduje się od 4 do 6 mezoterapii mikroigłowych  lub igłowych na blizny co 1-4 tygodnie w zależności od tego czy jest to zabieg wykonywany, a następnie jeden zabieg utrwalający efekty raz w miesiącu lub kwartalnie.

 

Czy zabieg mezoterapii jest bolesny?


Mezoterapia to zabieg, który w przypadku wysokiej wrażliwości może powodować dyskomfort, dlatego przed jego wykonaniem można zastosować krem znieczulający.