• Categories
  • Search
  • Cellulite reduction

Co to cellulit? 

 Cellulit, zwany potocznie „pomarańczową skórką” jest jednym z powszechnych problemów dotykających przede wszystkim kobiety. Z powodu tego defektu kosmetycznego cierpi ok. 80% pań. Pod względem medycznym określany jest mianem lipodystrofii, co oznacza niewłaściwe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występującej razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki zlokalizowanej tuż pod skórą. Typowe nierówności i pofałdowania na skórze pojawiają się już w okresie dojrzewania. Cellulit najczęściej lokalizuje się na pośladkach, udach, biodrach i ramionach. W niektórych przypadkach guzki i zgrubienia mogą być powodem bólu.

Uważa się, że przyczyną tworzenia się lipodystrofii  może być nadmierna produkcja estrogenów, niewłaściwa dieta (bogata w sól i cukier), brak aktywności fizycznej, a także czynniki genetyczne. Nieco rzadziej cellulit występuje u mężczyzn. Co ważne, przypadłość ta nie pojawia się nagle, a rozwija się latami. Leczenie jest procesem trudnym i długotrwałym. W związku z tym tak ważne jest rozpoczęcie odpowiedniej pielęgnacji, jak najwcześniej.

 

Jak zwalczyć cellulit? 

 

Aby zapobiegać i skutecznie zwalczyć cellulit konieczne jest wprowadzenie regularnych ćwiczeń fizycznych oraz zdrowej, zbilansowanej i lekkostrawnej diety. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych warto wybrać zabieg mezoterapii iniekcyjnej. Polega ona na iniekcji do tkanki podskórnej substancji, która przyspiesza rozpad komórek tłuszczowych (adipocytów), a także poprawia miejscowe krążenie chłonki i ukrwienie.

 

Dla kogo zabieg redukcji cellulitu mezoterapią?

 

Z zabiegu mogą skorzystać panie i panowie, którzy chcą skutecznie pozbyć się cellulitu. Mezoterapia iniekcyjna cieszy się dużą popularnością, ponieważ skutecznie „rozbija” komórki tłuszczowe, co sprawia, że po kilku sesjach skóra staje się gładka i jędrna.

 

Na jakie okolice stosuje się mezoterapie?

 

Najczęściej: uda, biodra, pośladki i ramiona.

 

Jakie inne zabiegi stosować na cellulit?

 

Aby zlikwidować cellulit korzysta się obecnie z wielu metod. Jedną z najczęściej stosowanych jest mezoterapia igłowa z wykorzystaniem dedykowanych, specjalistycznych preparatów „rozbijających” komórki tłuszczowe oraz cellulit.