• Categories
  • Search
  • Wrinkles

Czy mezoterapia działa na zmarszczki?

 

Tak, dobrze wykonana mezoterapia pozwala zredukować pierwsze oznaki starzenia, zmarszczki średnie i głębokie. 

 

Jak powstają zmarszczki?

 

Skóra jest największym organem w organizmie człowieka, który potrzebuje specjalnego traktowania. Wraz z upływem lat, naturalne procesy fizjologiczne czuwające nad zdrowym wyglądem skóry ulegają rozmaitym zaburzeniom – skórna zaczyna tracić jędrność. Ta zmiana jest w pełni naturalna. Dodatkowym czynnikiem, który determinuje rozwój zmarszczek, są wahania poziomu hormonów płciowych w organizmie kobiety, która przechodzi okres menopauzy. Brak stabilizacji w wydzielaniu estrogenu powoduje, że komórki skóry nie produkują wystarczającej ilości kolagenu – włóknistego białka, odpowiedzialnego za elastyczność tkanki skórnej. Zaburzeniom ulegają również procesy regeneracyjne – nowe komórki powstają coraz wolniej i rzadziej, są również słabiej odżywione – wraz z wiekiem ustaje stopniowo tworzenie nowych naczyń krwionośnych, spada również stężenie tlenu w komórkach całego ciała. Skóra nie zawiera również optymalnej ilości innego białka strukturalnego – elastyny, a także substancji nawilżających, np. kwasu hialuronowego. Wszystko to powoduje, że w niektórych miejscach staje się niewystarczająco napięta, co objawia się tworzeniem zmarszczek i uwidacznianiem linii mimicznych.

 

Jak zapobiegać zmarszczkom?

 

Już od najmłodszych lat należy stosować odpowiednio dobraną pielęgnację, zaleca się stosować kremy z filtrem UV. Jest to sposób na dobrą „konserwację” skóry. W momencie kiedy zmarszczki zaczynają być widoczne, doskonale sprawdzają się kremy lub sera liftingujące np. dostępne w naszym sklepie Fillmed AA-Lift. Kolejnym krokiem, aby zapobiegać zmarszczkom jest mezoterapia z odpowiednio dobranym preparatem. 

 

Jak działa mezoterapia?


Mezoterapia widocznie poprawia ogólną kondycję skóry, jej nawilżenie, gęstość i napięcie. Jest więc przy okazji innych dobroczynnych działań również dobrą kuracją przeciwzmarszczkową. Jej skuteczność zależy w dużej mierze od tego, jak wcześnie zaczniemy działać. Stosowanie mezoterapii w profilaktyce procesów starzenia przynosi doskonałe efekty w postaci ujędrnienia skóry, która dłużej pozostaje młoda i gładka, bardziej odporna na wiotczenie i zmarszczki.

 

Na jakie miejsca można stosować mezoterapię?

 

Mezoterapia może być stosowana wszędzie tam, gdzie wymaga tego ciało, najczęściej są to: twarz, szyja, dekolt, dłonie.