• Categories
  • Search
  • Produkty do pielęgnacji twarzy i ciała

Czym są kosmeceutyki?

Samo słowo kosmeceutyk powstało z połączenia słów kosmetyk i farmaceutyk. W Polsce kosmetyk zdefiniowany został jako przygotowany preparat do pielęgnacji twarzy i ciała, którego zadaniem jest poprawa wyglądu pacjenta, może mieć zapach. Farmaceutyk to produkt, którego działaniem jest lecznictwo, farmaceutyk jest wyprodukowany przez wielki koncern farmaceutyczny. Podsumowując kosmeceutyk to preparat do pielęgnacji twarzy i ciała z właściwościami leczniczymi. Posiada czynniki aktywne, wpływające fizjologię człowieka np. w obszarach skóry starzejącej się, trądzikowej. Kosmeceutyki dają o wiele lepsze efekty pielęgnacyjne twarzy i ciała niż zwykłe kosmetyki, są w stanie poradzić sobie z niedoskonałościami. 

U kogo sprawdzają się kosmeceutyki? 

Kosmeceutyki są wskazane dla osób z poważnymi problemami skórnymi, a także ze skłonnością do różnych chorób. Posiadają aktywne składniki np. retinol, kwasy, lipidowe formy kwasów czy peptydy. Są w stanie poradzić sobie z większością problemów skórnych. Potrafią redukować przebarwienia, zmarszczki, worki i sińce pod oczami. Dobrze dobrana pielęgnacja potrafi zmniejszyć pory, naczynka, melasmę, trądzik, suchą skórę, nadmiernie przetłuszczającą się skórę. Kosmeceutyk poradzi sobie z każdym rodzajem skóry: bardzo suchą, suchą, mieszaną, naczynkową, reaktywną, tłustą, trądzikową, matową, z przebarwieniami, z bliznami potrądzikowymi, podrażnioną, z zaburzonym owalem twarzy.

Kosmeceutyk a dermakosmetyk?

Dermakosmetyk to nazwa pochodna kosmeceutyka.

Jakie są rodzaje kosmeceutyków?

Kosmeceutyki występują jako: tonik, tonik neutralizujący, tonik kwasowy, krem pod oczy, serum pod oczy, krem do twarzy na noc, krem do twarzy na dzień, serum do twarzy na noc, serum do twarzy na dzień, krem do twarzy z filtrem SPF, peeling enzymatyczny, peeling drobnobziarnisy, peeling gruboziarnisty, peeling kwasowy, peeling chemiczny, balsam do ciała, balsam do ust, płyn micelarny, żel do mycia twarzy, żel do demakijażu, płyn do demakijażu, olejek do demakijażu, olejek do mycia twarzy, płyn do mycia twarzy. 

Jakie marki produkują kosmeceutyki?

Dostępne kosmeceutyki w PureMED pochodzą od marek Fillmed i WiQo. 

Jak stosować kosmeceutyki?

Kosmeceutyki powinny być stosowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem tj. jeśli krem jest na dzień, należy stosować go na dzień. Pamiętaj, aby działać przeciwstarzeniowy należy używać kremu z filtrem SPF CODZIENNIE, nie tylko we wakacje i podczas słońca!