Stymulatory tkankowe to ostatnimi czasy hit wśród zabiegów gabinetowych, a zwłaszcza takie stymulatory tkankowe, które zawierają w sobie polinukleotydy.

Czym są polinukleotydy? Co to jest?
Polinukleotydy to fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, występują one we wszystkich organizmach. Zastosowane w medycyny estetycznej są odpowiedzialne za zdrowy wygląd skóry i jej elastyczność. Polinukleotydy łączą dużą ilość cząsteczek wody, dzięki czemu zwiększają nawilżenie skóry, wpływają także na wzrost liczby i aktywności fibroblastów - komórek, które odpowiadają za budowę skóry. Polinukleotydy zawarte np. w preparacie Nucleofill Strong zwalczają wolne rodniki i hamują fotostarzenie. Polinukleotydy doskonale regenerują skórę po wakacjach, nadmiernym promieniowaniu i bliznach potrądzikowych. 

Badania prowadzone nad polinukleotydami:
Przeprowadzone badania sugerują, że właściwościk które reaktywujące skórę przez polinukleotydy mogą być silniejsze niż przez inne podstawowe składniki aktywne skóry np. kwas hialuronowy. Opisane dotąd badania wykazują, że wielkość porów i grubość skóry uległy znacznej poprawie u osób w wieku 30 lat, podczas gdy koloryt skóry, zmarszczki i zwiotczenie uległy znacznej poprawie u osób w wieku 40 lat. Nie zaobserwowano żadnych poważnych skutków ubocznych.
Już jeden zabieg skutkuje doskonałymi i widocznymi efektami!

Działanie polinukleotydów:

Obecnie każdy z nas chce wyglądać młodo i nie chce się starzeć, medycyna estetyczna musi więc cały czas się rozwijać. Pacjentom zależy na natychmiastowych efektach bez skutków ubocznych oraz zabiegach, które są małoinwazyjne. Zabiegi małoinwazyjnej pozwalają pacjentom na szybki powrót do normalnego życia społecznego, na uprawianie sportu i cieszenie się z życia.
Biorewitalizacja skóry bez wątpienia należy do tego typu zabiegów. Stymulatory tkankowe to nie tylko terapia przeciwstarzeniowa, ale także przygotowanie skóry do innych bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Obecny trend w medycynie estetycznej skłania się ku zdrowej skórze i naturalnemu wyglądowi. Nie chcemy wyglądać jak przerysowani. Takie efekty możemy uzyskać stosując preparaty z polinukleotydami, są one wyjątkowo skuteczne i bezpieczne. Zastosowane w iniekcji skóry odmładzają ją, natychmiastowo nawilżając i liftingując. Preparaty zawierające polinukleotydy działają jak krótkotrwałe tymczasowe wypełniacze dzięki lepkosprężystości długich fragmentów DNA.
Polinukleotydy to świetny składnik nie tylko w przypadku starzejącej się cery. Dzięki swoim właściwościom sprawdzą się w korekcji głębokich blizn np. potrądzikowych, pourazowych oraz w przypadku białych rozstępów.
 
Ogólnymi wskazaniami do zabiegu z wykorzystaniem polinukleotydów są:

1. terapie przeciwstarzeniowe
2. terapie przeciwstarzeniowe łączone z wykorzystaniem peelingów chemicznych, laserów
3. potrzeba szybkiej regeneracja skóry
4. brak nawilżenia
5. blizny oraz rozstępy
6. fotouszkodzenia skóry

Obszary skóry, które można poddać biorewitalizacji to najczęściej twarz, szyja, dekolt i dłonie - to właśnie tam widać upływający czas.

Kiedy wykonywać zabiegi z polinukleotydami?

Zabiegi z produktami, które zawierają polinukleotydy można wykonywać cały rok. Zaleca się wykonywanie tego typu zabiegów po wakacjach, aby odżywić i nawilżyć skórę.

Jaka jest różnią między zabiegami z użyciem stymulatorów tkankowych a mezoterapią igłową?

Oba te zabiegi polegają na iniekcji skóry. Zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych są wykonywane w określone przez producenta produktu punkty podania, dzięki czemu wykonuje się mało wkłuć, a pacjent bezpośrednio po zabiegu może wrócić do życia społecznego, bez obaw, że coś będzie widoczne. Mezoterapia igłowa polega na ciągłym nakłuwaniu skóry i poddanie większego jej obszaru do zabiegu, przez co istnieje większe ryzyko pęknięcia naczynka i siniaków po podaniu preparatu, a co za tym idzie wydłuża się okres gojenia się skóry po zabiegu.

Stymulatory tkankowe z polinukleotydami dostępne w Puremed: 

Nucleofill Strong 
Dives Med Polifill