• Kategorie
  • Szukaj
  • Pielęgnacja okolicy oczu


Dlaczego pielęgnacja okolicy oczu jest ważna?

Pielęgnacja okolicy oczu jest niezwykle ważna tak jak pielęgnacja twarzy, szyi i dekoltu. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, dlatego należy zwrócić na nią uwagę, charakteryzuje ją mała ilość włókien kolagenowych i elastyny oraz brak tkanki tłuszczowej. To wszystko decyduje o tym, że skóra w tym miejscu szybciej się starzeje i marszczy. Każda emocja na twarzy odciska swoje piętno w tej okolicy. 

Co wpływa na skórę wokół oczu?

Tak jak wspomniano wyżej, każde emocje na naszej twarzy odciskają swoje piętno w okolicy oczu. Na skórę wokół oczu wpływa promieniowanie UV, stres, palenie papierosów, praca przy komputerze, zła dieta, niedobór snu i niekorzystne warunki środowiska zewnętrznego. 

Jak zapobiegać kurzym łapkom?

Zmarszczki mimiczne w zewnętrznych kącikach oczu tworzą się szybciej niż na skórze powiek, ich potoczna nazwa to "kurze łapki". Wpływa na nie mimika twarzy, płacz czy śmiech, a wraz ze starzeniem się powiek pojawiają się nawisy skórne. Dobrze dobrane preparaty dla skóry wokół oczu charakteryzują się lekką, szybką i wchłaniającą się konsystencją. Stosowanie ich może opóźnić powstawanie zmarszczek i ograniczyć ich ilość. Kosmetyki powinny nawilżać i działać ujędrniająco na skórę. 

Co powinno wchodzić w skład kosmetyków pod oczy?

Najczęściej powinny występować w nich: kiełki pszenicy, witaminy A, E, F, prowitamina B5, filtry UVA, UVB, alantoina, kolagen, ceramidy, aloes, rumianek, kwas hialuronowy, oczar wirginijski, kompleks lniany, wyciąg z ananasa, papai, nagietka lekarskiego.

Jakiej konsystencji powinny być preparaty do pielęgnacji skóry wokół oczu?

Preparaty powinny być lekkie i szybko wchłaniające się, nie mogą być zbytnio tłuste. Mogą mieć postać kremu, żelu, koncentratu czy serum.

Kremy pod oczy powinny zawierać aktywne składniki, łatwo przyswajanie przez skórę np. proteiny, ceramidy, liposomy, wyciągi ziołowe. Krem ma cięższą konsystencję niż żel czy inna emulsja, zawiera więcej składników, które regenerują oraz lepiej natłuszczają skórę.

Żele pod oczy idealnie sprawują się u młodych osób lub u osób z zapadniętymi gałkami ocznymi. Dzięki swej konsystencji nie migrują do oczu, zawierają składniki podobne do tych, które występują w kremach, jednak dzięki swojej konsystencji szybciej się wchłaniają i napinają skórę. 

Serum pod oczy to kosmetyk przeznaczony dla skóry dojrzałej, w jego skład najczęściej wchodzą bogate kompleksy biologiczne czynne o bardzo dużym stężeniu (większym niż w kremach). Serum ma konsystencję płynną, dzięki temu bardzo szybko się wchłania. 

Jak nakładać preparaty pod oczy? 

Kosmetyki należy nakładać bardzo delikatnie, tak, aby nie rozciągać skóry. Istotny jest sposób aplikowania tzn. od kącika wewnętrznego do kącika zewnętrznego powieki górnej, a następnie od kącika zewnętrznego powieki górnej do kącika wewnętrznego powieki dolnej. Preparaty należy delikatnie wklepywać opuszkami palców. 



  • Warunkowy dostęp do sklepu

Dostęp do oferty jest dla spółek oraz profesjonalistów - osób fizycznych posiadających wykształcenie w odpowiedniej dziedzinie ochrony zdrowia (np. kosmetolog) lub medycyny (np. pielęgniarka, lekarz, stomatolog).

Akceptując regulamin i przechodząc dalej oświadczają Państwo jednocześnie, że nie są osobami niedoświadczonymi oraz że są profesjonalistami.

Jeśli nie widzą Państwo komunikatu TAK/NIE lub występuje inny błąd systemu prosimy o zmianę przeglądarki.